TEKNOLOJİK SERAMİK YAPIŞTIRICILAR

TEKNOLOJİK SERAMİK YAPIŞTIRICILAR

Title:

Description:

KULLANIM ALANI

İç mekanlarda, yatay ve düşey yüzeylerde, dış mekanlarda zeminde seramik, karo ve fayans gibi kaplama malzemelerinin yapıştırılmasında kullanılır. Kuru ve orta derecede ıslak hacimlerde, düşeyde çimento esaslı sıva, zeminde çimento esaslı şap ve beton döşeme üzerine uygulanır. Gri ve beyaz seçenekleri mevcuttur.

ÖZELLİKLERİ

Yeterli kullanma ve kabuklaşma süresi ile rahat çalışma imkanı sağlar. Yüzeye çok rahat uygulanır. Kaplama malzemelerinde sarkma oluşmaz İç mekanlarda, yatay ve düşeyde rahatça kullanılır.

UYGULAMA YÜZEY HAZIRLAMA

Yüzey kalıp yağı, toz, boya ve aderans azaltıcı maddelerden mutlaka arındırılmalıdır. Uygulama öncesi çatlak ve deliklerin tamiri uygun Ademix tamir harçları ile yapılmalıdır. Uygulama yüzeyi gerekli ise su ile nemlendirilmelidir.

HARÇ HAZIRLAMA ve UYGULAMA

Karşılaştırma kabına önce su koyulur, sonra Ademix seramik yapıştırma harcı eklenir. (6,5-7,5 İt su/25 kg torba) ve topaklar giderilinceye kadar karıştırılır. 5 dk beklenir, homojen bir karışım elde etmek için tekrar karıştırılır. Hazırlanan harç 3-10 mm kalınlığında yüzeye uygulanır, taraklanır ve seramik yapıştırılır. İyi bir yapışma için lastik çekiç ile yüzeye kuvvet uygulanarak uygulama yapılmalıdır. 20×20 cm’den büyük kaplamalar için çift taraflı yapıştırma yapılmalıdır.

TÜKETİM

(Tek taraflı uygulama için geçerlidir.)

AMBALAJLAMA VE SAKLAMA

• 25 kg’lık polietilen takviyeli kraft torbalarda, istenildiği takdirde paletli veya sling-bag olarak sevk edilir.

• Kuru ve don tehlikesi olmayan ortamda açılmadan orjinal ambalajında, en fazla 8 sıra üst üste koymak şartıyla üretim tarihinden itibaren 1 yıl. Torba açıldıktan sonra 1 hafta içinde tüketilmesi tavsiye edilir. Kullanılmadığı durumlarda ambalajların ağzı sıkıca kapatılmalıdır.

UYARILAR

• Hazırlanan harç içerisine hiçbir yabancı malzeme (kireç, çimento, alçı vb.) ilave edilmemelidir. Kullanım süresi geçirilmiş harç; su veya kuru harç ile karıştırılıp tekrar kullanılmamalıdır. Derz uygulaması için en az 24 saat beklenilmelidir. Su emişi > 0,5 olan kaplamalar (seramik, fayans vs.) için kullanılır. İdeal bir uygulama için aşağıdaki kaplama alanları kullanıma uygundur. İç ve dış mekan zeminde:

Seramik alanı < 1600 cm2 İç mekanda duvarda: Seramik alanı

<1100 cm2

• Açık renk kaplamalar için Ademix seramik yapıştırma harcı beyaz önerilir. Uygulamanın +5 °C, +35 °C arası sıcaklıkta yapılması önerilir. İdeal bir uygulama için; yüzeye uygulanmış harca, 20 dk içinde kaplama malzemesi yapıştırılmalıdır. Donmuş yüzeylere uygulanmamalıdır.

• Direkt güneş altında uygulamayınız. Belirtilen uygulama yüzeyi ve kullanma talimatı dışına çıkmayınız. Direkt solumayınız. Göze temasında bol su ile yıkayınız, gerekiyorsa doktora başvurunuz.

Daha fazla bilgi için ürün güvenlik föyünü isteyiniz.

• Diğer tüm uygulama koşulları ile ilgili ve teknik sorularınız için bize danışınız

Yukarıda veriler laboratuvar ortamında elde edilmiştir.

Daha fazla bilgi için Teknik Departmanımıza başvurunuz.

Ademix Yapı Kimyasalları yukarıdaki bilgileri değiştirme hakkını saklı tutar. Yanlış uygulamalardan kaynaklanabilecek hatalardan Ademix Yapı Kimyasalları sorumlu değildir.
Category
SERAMİK YAPIŞTIRICILAR