SERAMİK YAPIŞTIRICILAR

4.png
KULLANIM ALANI

İç mekanlarda, yatay ve düşey yüzeylerde, dış mekanlarda zeminde seramik, karo ve fayans gibi kaplama malzemelerinin yapıştırılmasında kullanılır. Kuru ve orta derecede ıslak hacimlerde, düşeyde çimento esaslı sıva, zeminde çimento esaslı şap ve beton döşeme üzerine uygulanır. Gri ve beyaz seçenekleri mevcuttur.

ÖZELLİKLERİ

Yeterli kullanma ve kabuklaşma süresi ile rahat çalışma imkanı sağlar. Yüzeye çok rahat uygulanır. Kaplama malzemelerinde sarkma oluşmaz İç mekanlarda, yatay ve düşeyde rahatça kullanılır.

UYGULAMA YÜZEY HAZIRLAMA

Yüzey kalıp yağı, toz, boya ve aderans azaltıcı maddelerden mutlaka arındırılmalıdır. Uygulama öncesi çatlak ve deliklerin tamiri uygun Ademix tamir harçları ile yapılmalıdır. Uygulama yüzeyi gerekli ise su ile nemlendirilmelidir.

HARÇ HAZIRLAMA ve UYGULAMA

Karşılaştırma kabına önce su koyulur, sonra Ademix seramik yapıştırma harcı eklenir. (6,5-7,5 İt su/25 kg torba) ve topaklar giderilinceye kadar karıştırılır. 5 dk beklenir, homojen bir karışım elde etmek için tekrar karıştırılır. Hazırlanan harç 3-10 mm kalınlığında yüzeye uygulanır, taraklanır ve seramik yapıştırılır. İyi bir yapışma için lastik çekiç ile yüzeye kuvvet uygulanarak uygulama yapılmalıdır. 20×20 cm’den büyük kaplamalar için çift taraflı yapıştırma yapılmalıdır.

TÜKETİM

(Tek taraflı uygulama için geçerlidir.)

AMBALAJLAMA VE SAKLAMA

• 25 kg’lık polietilen takviyeli kraft torbalarda, istenildiği takdirde paletli veya sling-bag olarak sevk edilir.

• Kuru ve don tehlikesi olmayan ortamda açılmadan orjinal ambalajında, en fazla 8 sıra üst üste koymak şartıyla üretim tarihinden itibaren 1 yıl. Torba açıldıktan sonra 1 hafta içinde tüketilmesi tavsiye edilir. Kullanılmadığı durumlarda ambalajların ağzı sıkıca kapatılmalıdır.

UYARILAR

• Hazırlanan harç içerisine hiçbir yabancı malzeme (kireç, çimento, alçı vb.) ilave edilmemelidir. Kullanım süresi geçirilmiş harç; su veya kuru harç ile karıştırılıp tekrar kullanılmamalıdır. Derz uygulaması için en az 24 saat beklenilmelidir. Su emişi > 0,5 olan kaplamalar (seramik, fayans vs.) için kullanılır. İdeal bir uygulama için aşağıdaki kaplama alanları kullanıma uygundur. İç ve dış mekan zeminde:

Seramik alanı < 1600 cm2 İç mekanda duvarda: Seramik alanı

<1100 cm2

• Açık renk kaplamalar için Ademix seramik yapıştırma harcı beyaz önerilir. Uygulamanın +5 °C, +35 °C arası sıcaklıkta yapılması önerilir. İdeal bir uygulama için; yüzeye uygulanmış harca, 20 dk içinde kaplama malzemesi yapıştırılmalıdır. Donmuş yüzeylere uygulanmamalıdır.

• Direkt güneş altında uygulamayınız. Belirtilen uygulama yüzeyi ve kullanma talimatı dışına çıkmayınız. Direkt solumayınız. Göze temasında bol su ile yıkayınız, gerekiyorsa doktora başvurunuz.

Daha fazla bilgi için ürün güvenlik föyünü isteyiniz.

• Diğer tüm uygulama koşulları ile ilgili ve teknik sorularınız için bize danışınız

Yukarıda veriler laboratuvar ortamında elde edilmiştir.

Daha fazla bilgi için Teknik Departmanımıza başvurunuz.

Ademix Yapı Kimyasalları yukarıdaki bilgileri değiştirme hakkını saklı tutar. Yanlış uygulamalardan kaynaklanabilecek hatalardan Ademix Yapı Kimyasalları sorumlu değildir.

104-beyaz.png
URUN TANIMI

Esnek, yüksek performanslı, kayma özelliği azaltılmış, uzun çalışma süresine sahip çimento esaslı yapıştırma harcıdır.

UYGULAMA ALANLARI

> İç ve dış mekanlarda, seramik, doğal taş, traverten, dekoratif tuğla, granit, porselen seramik, klinker, kotto gibi kaplama malzemelerinin yatay ve düşeyde beton, sıva, şap gibi yüzeyler üzerine uygulanmasında,

> Eski seramik, granit üzerine seramik kaplamada,

> Alçı, boya gibi zorlu yüzeyler üzerine seramik uygulamalarında,

> Havuz su deposu gibi ıslak hacimli mekanlarda,

> Soğuk hava depoları, şoklama tesisleri, fırınlarıncdış cepheleri, alttan ısıtmalı sistemler gibi ısı değişimlerinin olduğu mekanlarda,

> Teraslarda ve balkon uygulamalarında,

> Yoğun yaya ve yük trafiğinin olduğu alışveriş-iş merkezleri, hastane, okul gibi mekanlarda kullanılır.

ÜRÜN TANIMI

> Yüksek yapışma gücüne sahiptir.

> Esneklik özelliği sayesinde ani ısı değişimleri sebebiyle oluşan yüzey gerilimlerine dayanıklıdır.

TEKNİK ÖZELLİKLER

(23°C ve %50 Bağıl Nem)

GENEL BİLGİLER

Görünüm: Gri veya beyaz renkli toz

Raf Ömrü: Açılmamış ambalajında kuru ortamda 12 ay

UYGULAMA BİLGİLERİ

Uygulama Sıcaklığı: (+5°C) – (+35°C)

Karışım Oranı: 5,5-7,5 İt su / 25 kg toz Kap Ömrü: 6 saat Kayma: < 0,5 mm

Açık Bekletme Süresi (EN 1346): En az 20 dk. sonra > 0,5 N/mm2

Kullanıma Alma Süresi: Duvarda 8 saat – Zeminde 1 gün Tüketim: Ortalama 3-5 kg/m2

PERFORMANS BİLGİLERİ

Yapışma Mukavemeti (EN 1348)

Başlangıç: > 1 N/mm2 Suya Daldırıldıktan Sonra: > 1 N/mm2 Isıyla Yaşlandırıldıktan Sonra: > 1 N/mm2 Donma-Çözünme Çevriminden Sonra: > 1 N/mm2 Sıcaklık Dayanımı: (-40°C) – (+80°C)

UYGULAMA TALİMATI

> Yüzey, yapışmayı önleyecek kalıntılardan arındırılmalıdır. Yüzeyin kürünü almış ve sağlam olmasına dikkat edilmelidir.

> Seramik arkasındaki tozlu yüzey nemlendirilerek silinmelidir.

> 25 kg Ademix Techflex, 6-7,5 İt su üzerine yavaşça boşaltılmalı ve homojen bir karışım elde edilinceye kadar karıştırılmalıdır. Karışım düşük devirli mikser ile yapılmalıdır. Uygulama talimatında belirtilmeyen herhangi bir katkı katılmamalıdır.

> Hazırlanan harç, olgunlaşması için 5-10 dakika dinlendirilmeli- dir. Uygulamaya başlamadan önce 1-2 dakika tekrar karıştırılmalıdır.

> Daha iyi bir yapışma yüzeyi elde etmek için harç, malanın düz kısmı ile yüzeye yayıldıktan sonra karo ebadına uygun olarak seçilmiş malanın (Bkz. Tarak Diş Ölçüsü Tablosu) dişli kısmı ile taraklanmalıdır.

> 40×40 cm ve daha büyük ebatlı kaplama malzemelerinin uygulanmasında, yoğun yaya ve yük trafi ğinin olduğu veya ısı değişimlerinin yüksek olduğu mekanlarda yapılacak uygulamalarda kombine yapıştırma yöntemi tercih edilmelidir.

> Karolar, 30 dakika içerisinde taraklanan harç üzerine kuvvet uygulanarak yapıştırılmalıdır. Yüksek sıcaklık, düşük nem, rüzgar gibi uygun olmayan ortam şartlarında yapılan uygulamalarda bu süre kısalabilir. Süresi dolan harcın üzerine yapıştırma işlemi yapılmamalı, harç yüzeyden kazınmalıdır.

> Kaptaki kullanım süresi geçmiş veya kabuklaşmış harç atılmalıdır.

> Uygulamadan sonra eller ve uygulama aletleri bol su ile yıkanmalıdır. Yüzeyler nemli bez ile temizlenmelidir.

>Ademix Techflex ile yapıştırılan karoların en az 24 saat direkt su ile temasından kaçınılmalıdır.

UYARILAR

> Çimento esaslı olduğundan tozunu solumayınız, cilde ve göze temas ettirmeyiniz. Daha ayrıntılı bilgi için Güvenlik Bilgi Formuna başvurunuz.

> Belirtilen tüketim miktarı genel bir bilgidir. Uygulama koşulları ve yüzey özelliklerine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

DEPOLAMA

> En fazla 10 kat istifle, kuru ortamda depolanmalıdır.

AMBALAJ

> 25 kg. kraft torba

ÜRÜN TANIMI
Esnek, yüksek performanslı, kayma özelliği azaltılmış, uzun çalışma süresine sahip çimento esaslı yapıştırma harcıdır.

ÜRÜN TANIMI
Esnek, yüksek performanslı, kayma özelliği azaltılmış, uzun çalışma süresine sahip çimento esaslı yapıştırma harcıdır.
2.png
ÜRÜN GENEL TANIMI

Özellikle Şeffaf Granit Mermer Sırlı Porselen Karo Gibi Su Emmesi Düşük Kaplama Malzemelerinin Yüksek Performansla Yapıştırılmasında Kullanılır. Esnek Özeliğe Sahiptir. Beyaz Çimento Bazlıdır. Ekstra Polimer ve Kimyasal Katkılı Yapıştırma Harcıdır. Isı Şoklarına ve Basınca Dayanıklıdır. Yüksek Yapıştırma Mukavemet Performansına Sahiptir. Kayma Özelliği Minimuma İndirilmiştir. Havuzlar Su Depoları ve Yaya Trafiğinin Yoğun Olduğu Alanlarda Ademix Kullanılması Özellikle

Tavsiye Edilir.

ÜRÜN HAZIRLANMASI ve UYGULANMASI

Uygulama Yapılacak Yüzey Üzerinde Varsa Harici Maddelerden (Boya ,Yağ ,Toz) Temizlenir. Uygulama Yüzeyindeki Bozuk Yerler Ademix Tamir Harcı İle Onarılır. Yapıştırma Harcının Hazırlanacağı Kaba Bir Paket Ademix İçin 6-8 Lt Arası Su Konulur. Daha Sonra Kaptaki Su Mikser İle Karıştırılırken Ademix Yavaş Bir Şekilde Eklenir. Hazırlanan Bu Karışım Uygulama Kıvamına Gelene Kadar Düşük Devirli Mikserle Karıştırılır. Hazırlanan Karışım 5 Dakika Dinlenmeye Bırakılır. Dinlendirilen Karışım Uygulanmaya Başlanmadan Önce Tekrar 1 Dakika Daha Karıştırılarak Tarak Mala İle Uygulama Yapılacak Yüzeye Çekilir. Alçı ve Kireç Uygulanmış Yüzeylerde Ademix REPAMORTAR PRİMER Aderans Artırıcı Kontak Astarı Kullanılmalıdır.

ÜRÜN KULLANIM AVANTAJLARI ■—

* Hazırlanması ve Uygulaması Kolaydır.

* Ustaya Uygulama Kolaylığı Sağlar.

* Yüksek Yapıştırma Performansına Sahiptir.

* Isı Değişim Şoklarına Dayanıklıdır

* Basınç ve Vibrasyona Dayanıklıdır.

* Yüksek Mukavemetlidir.